Разлика помеѓу преработките на „Такаши Инуи“

Одземени 12 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
(Создадена страница со: {{Infobox football biography 3 |playername={{flagicon|Јапонија}} {{PAGENAME}} |image=200px |dateofbi...)
 
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
|nationalyears1=2009–|nationalteam1={{flagicon|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]|nationalcaps1=19|nationalgoals1=2
}}
'''{{PAGENAME}}''' (роден {{роден на|2|јуни|1988}}) е [[Јапонија|јапонски]] [[Фудбал|фудбалерфудбал]]ер.
 
==Статистика==