Разлика помеѓу преработките на „Пер Мертезакер“

с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
}}
 
'''Пер Мертезакер''' ({{lang-de|Per Mertesacker}}) (роден на {{роден на|29 |септември|1984}} во [[Хановер]], [[Западна Германија]]) е Германски фудбалер кој игра за [[ФК Арсенал|Арсенал]] и за фудбалската репрезентација на [[фудбалска репрезентација на Германија|Германија]].
 
== Клубска кариера ==