Ичиџи Отани: Разлика помеѓу преработките

Одземени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
|nationalyears1=1934|nationalteam1={{flagicon|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]|nationalcaps1=3|nationalgoals1=1
}}
'''Ичиџи Отани''' — поранешен (роден {{роден на|31|август|1912}} - починал на {{починал на|23|ноември|2007}}) е [[Јапонија|јапонски]] [[Фудбал|фудбалерфудбал]]ер.
 
==Статистика==