Разлика помеѓу преработките на „Бубакар Бари“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 месец
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
с (Додадена категорија)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
}}
 
'''Бубакар "Копа" Бари''' (роден на [[30 декември]] [[1979]]) е [[фудбалер]] од [[Брегот на Слоновата Коска]] со потекло од [[Гвинеја]], [[голман]] на [[ФК Локерен|Локерен]] и [[Фудбалска репрезентација на Брегот на Слоновата Коска|Репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска]].
 
==Титули==