Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
}}
 
'''Анџело Ди Ливио''' (роден на [[26 јули]] [[1966]] во [[Рим]]) е поранешен [[италија]]нски [[фудбалер]], [[Среден ред (фудбал)|играч од средниот ред]].
 
==Биографија==