Разлика помеѓу преработките на „Александар Самедов“

с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
 
| ntupdate = 14 June 2018
}}
'''Александар Самедов''' ([[руски]]: ''Александр Сергеевич Самедов'', {{lang-az|Aleksandr Səmədov}}, роден на {{роден на|19|јули|1984}} во {{роден во|Москва}}) е руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на [[ФК Локомотив Москва]].
 
Кокорин својата кариера ја започнал како играч на [[ФК Спартак Москва]] во 2001 година. Во текот на својата кариера настапувал за Динамо Москва и ФК Москва.