Разлика помеѓу преработките на „Џонатан Зебина“

с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎Тулуза: Правописна исправка, replaced: Тулузаа → Тулуза)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
}}
 
'''Џонатан Зебина''' (роден на 19 јули 1978 година во [[Париз]]) е [[Франција|француски]] [[фудбалер]] кој моментално игра за екипата на [[ФК Тулуза|Тулуза]]. Тој најчесто игра на позицијата [[Одбрана (фудбал)|десен бек]], а повремено во својата кариера бил користен и на позицијата [[Одбрана (фудбал)|централен дефанзивец]], иако ја започнал кариерата како [[Напад (фудбал)|напаѓач]].
 
== Клубска кариера ==