Разлика помеѓу преработките на „Адолф Ајхман“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2)
с (→‎Операција Гарибалди: Замена со тековна предлошка, replaced: цитирана мрежна страница → наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2))
{{Infobox military person
|birth_name = Адолф Ајхман
|birth_date = {{Birth date|1906|3|19|mfdf=y}}
|death_date = {{death date and age|1962|5|31|1906|3|19|mfdf=y}}
|birth_place = [[Золинген]], [[Германско Царство]]
|death_place = [[Рамла]], [[Израел]]