Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2)
с (→‎Биографија: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2))
image = Tane nikolov.jpg |
caption = Тане Николов|
birth_date = {{birth date|1873|3|9|mfdf=y}} |
birth_place = [[Хасково]], [[Отоманско Царство]] (денешна {{flagicon|Bulgaria}}[[Бугарија]]) |
dead=dead|
death_date = {{death date and age|1947|1|19|1873|3|9|mfdf=y}} |
death_place = {{починал во|Асеновград|}}, [[Република Бугарија]])
}}