Османлиски војни во Европа: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Стагнација: Јазична исправка, replaced: Стагнација на Отоманското Царство → Застој на Отоманското Царство (2)
с (→‎Подем на Отоманското Царство: Јазична исправка, replaced: Византиската империја → Византиското Царство)
с (→‎Стагнација: Јазична исправка, replaced: Стагнација на Отоманското Царство → Застој на Отоманското Царство (2))
 
== Стагнација ==
{{See also|СтагнацијаЗастој на Отоманското Царство}}
{{Воена и политичка историја на Османлиското Царство
| Main= СтагнацијаЗастој на Отоманското Царство
| години=133
| Султани=11