Шлајфе: Разлика помеѓу преработките

Додадени 33 бајти ,  пред 2 години
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German Location → Инфокутија Место во Германија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German Location → Инфокутија Место во Германија)
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German Location
|Name = Шлајфе/Слепо
|name_local = Schleife/Slepo
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Герлиц (округ)]]
[[Категорија:Населени места во Горна Лужица]]