Разлика помеѓу преработките на „Ајслебен“

Додадени 32 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German Location → Инфокутија Место во Германија
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: 14-от век → XIV век using AWB)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German Location → Инфокутија Место во Германија)
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German Location
|Art = Град
|image_photo = Lutherstadt Eisleben Markt.jpg