Фриц Ланг: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2)
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2))
| caption = Ланг на снимањето на неговиот филм ''[[Жена на Месечината (филм)|Жена на Месечината]]'' (1929)
| birth_name = Фридрих Кристијан Антон Ланг
| birth_date = {{Birth date|1890|12|05|mfdf=y}}
| birth_place = [[Виена]], [[Австро-Унгарија]]
| death_date = {{Death date and age|1976|08|02|1890|12|05|mfdf=y}}
| death_place = [[Беверли Хилс]], [[Калифорнија]], САД
| citizenship = Австриско, германско, американско