Разлика помеѓу преработките на „Херман Мелвил“

Додадени 42 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox Writer → Инфокутија Писател (2)
с (→‎Изданија и современи реакции: Правописна исправка, replaced: се до → сè до)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox Writer → Инфокутија Писател (2))
{{вики}}
{{внимание}}
{{InfoboxИнфокутија WriterПисател <!-- for more information see [[:Template:InfoboxИнфокутија WriterПисател/doc]] -->
| name = Херман Мелвил
| image = Herman Melville 1860.jpg