Едмон де Гонкур: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
 
{{Инфокутија Писател
{{Infobox writer
|name = Едмон де Гонкур
|image = Edmond de Goncourt by Nadar c1877.jpg