Разлика помеѓу преработките на „Жак-Франсоа Ансело“

с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател
с (→‎Животопис: clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
{{Инфокутија Писател
{{Infobox writer
| name = Жак-Франсоа Ансело<br/>Jacques-François Ancelot
| image = Jacques-François-Ancelot.jpg