Џ. Д. Селинџер: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател
с (Форматна исправка, replaced: 0 год. → 0 г. (3), 1 год. → 1 г., 3 год. → 3 г., 9 год. → 9 г.)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
{{Инфокутија Писател
{{Infobox writer
| name = Џ. Д. Селинџер
| image = Salinger.jpg