Википедија:ОХКР: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Цели: Јазична исправка, replaced: Интервики → Меѓујазични
с (→‎Предлошки: Јазична исправка, replaced: шаблони → предлошки, Шаблони → Предлошки using AWB)
с (→‎Цели: Јазична исправка, replaced: Интервики → Меѓујазични)
* Создавање на нови квалитетни статии;
* Редизајн на постоечките статии;
* ИнтервикиМеѓујазични врски кон статиите на другите јазични изданија на википедија.
 
== Фази на проектот ==