Разлика помеѓу преработките на „Пипин Малиот“

Додадени 9 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Семејство: Јазична исправка, replaced: Retrieved on → Посетено на
с (→‎Стекнување моќ: Правописна исправка, replaced: Тулузаа → Тулуза)
с (→‎Семејство: Јазична исправка, replaced: Retrieved on → Посетено на)
*Кроте, умрел млад, закопан во Мец.
*Адле, умрел млад, закопан во Мец.
*Две беззимени ќерки <ref>[http://fmg.ac/Projects/MedLands/CAROLINGIANS.htm#PepinleBrefFranksB Medieval Lands - Franks, Carolingian Kings] RetrievedПосетено onна 8 November 2008</ref>
 
<br>