Бијељина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 9 бајти ,  пред 2 години
с
→‎1991: Јазична исправка, replaced: Retrieved on → Посетено на
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎1991: Јазична исправка, replaced: Retrieved on → Посетено на)
==Население==
===1991===
Според пописот од 1991 година, општина Биелина имала 96,796 жители:<ref name="hdmagazine.com">[http://www.hdmagazine.com/bosnia/census.html] Bosnia and Herzegovina 1991 census. RetrievedПосетено onна 3 May 2007.</ref>
*57,541 (59%) [[Срби]]
*30,314 (34%) [[Бошњаци|Муслимани]]