Разлика помеѓу преработките на „Помош:Разговорна страница“

с
→‎Други забелешки: Јазична исправка, replaced: префикс → претставка
с (→‎Други забелешки: Јазична исправка, replaced: префикс → претставка)
 
== Други забелешки ==
* Освен специјалните страници, сите именски простори имаат соодветен именски простор за разговор. Сите страни во именскиот простор за разговор имаат претставка ''Разговор:'' пред името на соодветната статија. Пример, разговорните страници од главниот именскиот простор имаат префикспретставка ''Разговор:'', а за личните страници ''Разговор_со_корисник:''.
 
* [[Спам|Спамирањето]] е крајно непрепорачливо.