Разлика помеѓу преработките на „Шангај“

Додадени 4 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Префикси → Претставки
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Префикси → Претставки)
|blank4_name = [[Индекс на човековиот развој|ИЧР]] (2006)
|blank4_info = 0.917 (1<sup>ва</sup>)
|blank5_name = [[Регистарски таблички во Кина|ПрефиксиПретставки на рег. табл.]]
|blank5_info = 沪A, B, D, E, F,G ,H, J<br />沪C (предградија)
|blank6_name = Градски цвет