Разлика помеѓу преработките на „Гросбрајтенбах (општинска заедница)“

с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
'''Гросбрајтенбах''' ({{lang-de|Großbreitenbach}}) е [[општинска заедница]] во округот [[Илм (округ)|Илм]], во [[Тирингија]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е во Гросбрајтенбах.
 
Општинската заедница Гросбрајтенбах се состои од следниве општини:
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Општински заедници во Тирингија]]