Разлика помеѓу преработките на „Полн агол“

Додадени 312 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
с
 
'''Полн агол''' е агол кој има 360 [[степен (агол)|степени]].
Полн агол остварува патот кој го поминува линијата/радиус на кружница, придржувајќи се на центарот на кружницата, и движејќи се се додека не стигне до почетната позиција.
 
{{мат-никулец}}
235

уредувања