Разлика помеѓу преработките на „Папа Корнелиј“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Фабиан → Фабијан
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Луциус → Луциј)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Фабиан → Фабијан)
term_start = 6 [[март]] или на 13 [[март]] [[251]]|
term_end = [[јуни]] [[253]] |
predecessor = [[Папа ФабианФабијан]]|
successor = [[Папа Луциј I]]|
birth_date = непознато|