8 јули (починале): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Папа Грегориј → Папа Григориј
(дополнување)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Папа Грегориј → Папа Григориј)
|-
|valign="top" align="right"|[[1623]] 
|[[Папа ГрегоријГригориј XV|Грегориј XV]] — римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1822]]