Разлика помеѓу преработките на „Гинтерсберге“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
с
→‎Музеи: Правописна исправка, replaced: Реформацијата → реформацијата
с (Форматна исправка, replaced: м² → м<sup>2</sup>)
с (→‎Музеи: Правописна исправка, replaced: Реформацијата → реформацијата)
 
* Маустрап и куриозитетен музеј
* Училиштен музеј - училиштето во Гинтерсберге од [[Протестантска реформација|Реформацијатареформацијата]]
 
{{Нормативна контрола}}