Разлика помеѓу преработките на „Стив Возњак“

Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
с
→‎Вработување во Епл: Правописна исправка, replaced: се до → сè до
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Вработување во Епл: Правописна исправка, replaced: се до → сè до)
 
Во 1983 се вратил на развојот на производ во Епл, не барајќи повеќе од улога на еден инженер и мотивациски фактор за работната сила на Епл.
Возњак трајно го заврши своето работење со полно работно време во Епл на [[6 февруари]], 1987, 12 години, откако ја создаде компанија. Тој и натаму останува еден вработен и добива мала симболична плата. Тој исто така е акционер на Епл. Тој исто така одржува врски со [[Стив Џобс]] сесè до смртта на Џобс во октомври 2011 година, иако во 2006 година Возњак изјави дека тој и Џобс не биле блиски пријатели.
 
== Почести и награди ==