Разлика помеѓу преработките на „Меѓународна организација за цивилно воздухопловство“

с
→‎Статут на ИКАО: Правописна исправка, replaced: се до → сè до
с (Стилска исправка, replaced: Централна Америка → Средна Америка using AWB)
с (→‎Статут на ИКАО: Правописна исправка, replaced: се до → сè до)
== Статут на ИКАО ==
 
Деветтото издание на Конференцијата за меѓународно цивилно воздухопловство ги содржи промените од 1948 г. па сесè до 2006 г. Сегашното издание на Конференцијата е познато како статут и е именувано како ''ICAO Doc 7300/9''. Конференцијата има 18 анекси. Овие анекси се наоѓаат во делот именуван како Конференција за меѓународно цивилно воздухопловство.
 
== Стандарди на ИКАО ==