Разлика помеѓу преработките на „Договор од Берлин (1878)“

с
→‎Поврзано: Стилска исправка, replaced: == Видете и == → == Поврзано ==
с (→‎Реперкусии врз Македонија: Јазична исправка, replaced: Турската империја → Османлиското Царство (2) using AWB)
с (→‎Поврзано: Стилска исправка, replaced: == Видете и == → == Поврзано ==)
Иако Санстефанскиот договор живеел само три месеци, тој создал во Бугарија фикција за Голема Бугарија, која иако никогаш не се реализирала, сепак, подоцна ќе биде главен поттикнувач на големобугарските амбиции и сериозен фактор за нестабилноста на Балканот.
 
== Видете иПоврзано ==
* [[Македонија и Берлинскиот конгрес]]
* [[Санстефански мировен договор]]