Печ: Разлика помеѓу преработките

Одземени 53 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Религии: Правописна исправка, replaced: Протестантизам → Протестантство
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎Религии: Правописна исправка, replaced: Протестантизам → Протестантство)
 
Население според деноминации: (попис 2001):
* [[Католицизам|Римски католициримокатолици]] - 58.5%
* Калвинисти[[калвинисти ]]- 7.4%
* [[Протестантизам|Лутеранцилутеранци]] - 1.9%
* [[Атеистиатеисти]] - 18%
* Други (главно [[Христијанство|Христијани]]) - 1.9%
* Без одговор, непознато - 12.3%