Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎Познати жители: Правописна исправка, replaced: шпиун → шпион
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎Познати жители: Правописна исправка, replaced: шпиун → шпион)
* [[Ричард Капусћински]] ([[1932]].), [[писател]] и [[новинар]]
* [[Кшиштоф Кјесловски]] ([[1941]]. -. [[1996]]), [[режисер]]
* [[Ричард Куклињски]] ([[1930]]. - [[2004]].), [[шпиуншпион]] [[ЦИА]] за време на студената војна
* [[Витолд Лутославски]] ([[1913]]. - [[1994]].), [[композитор]]
* [[Адам Михник]] ([[1946]].), еден од организаторите на опозициската партија