Јан Поланц: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Достигнувања: Јазична исправка, replaced: Венеција Џулија → Јулиска Краина (3)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач, индивидуал → поединеч)
с (→‎Достигнувања: Јазична исправка, replaced: Венеција Џулија → Јулиска Краина (3))
: 10. Краен пласман Трофео Карлсберг
;2011
: 5. Краен пласман Џиро дела Реџоне ФриулиФурланија-ВенецијаЈулиска ЏулијаКраина
: 5. Трофео Чита ди Сан Вендемијано
: 7. ГП ди Поџана
: 5. Краен пласман Трка околу Чешка
: 6. Трофео Чита ди Сан Вендемијано
: 9. Краен пласман Џиро дела Реџоне ФриулиФурланија-ВенецијаЈулиска ЏулијаКраина
: 9. Трофео Зсшди
: 9. Трофео Банка Пополаре ди Виченца
;2013
: 1. Краен пласман Џиро дела Реџоне ФриулиФурланија-ВенецијаЈулиска ЏулијаКраина
::1. Пласман за млад возач
::1. Етапа 4