Аџилак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 310 бајти ,  пред 1 година
#WPWPMK, #WPWP
(изменета категоризација)
(#WPWPMK, #WPWP)
[[Податотека:As pilgrims prepare to return to their homes, Saudi authorities begin to prep for next year's Hajj - Flickr - Al Jazeera English.jpg|мини|Аџии во [[Голема џамија во Мека|Големата џамија во Мека]] на аџилук во 2010 година]]
'''Аџилак''' или '''хаџ''' е одење на [[Муслимани|муслиманите]] во [[Мека]] и е еден од [[пет столбови на ислам|петте столбови на исламот]]. Не е само за муслиманите.