Разлика помеѓу преработките на „Еестец“

Одземени 10 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎'''Академски Работилници''': Јазична исправка, replaced: локалитети → наоѓалишта
с (Форматна исправка, replaced: 6 год. → 6 г.)
с (→‎'''Академски Работилници''': Јазична исправка, replaced: локалитети → наоѓалишта)
 
- организирање на тркалезни маси со дискусии на одредени теми<br />
- посети на фирми кои помагаат во реализирање на работилницата, се со цел студентите подобро да се запознаваат со условите и начинот на работа, како и да се воспостават контакти со потенцијални работодавачи <br />
- кратки прошетки до некои познати локалитетиместа и знаменитости<br />
- забави, дружење, прошетки низ градот во кој се одржува работилницата