Разлика помеѓу преработките на „Тресонче“

Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
→‎Културни и природни знаменитости: Јазична исправка, replaced: локалитети → наоѓалишта
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: | веб = → | мрежно место =, | популација = → | население using AWB)
с (→‎Културни и природни знаменитости: Јазична исправка, replaced: локалитети → наоѓалишта)
* [[Римски Гробишта (Тресонче)|Римски Гробишта]] — средновековна некропола
 
;Природни локалитетинаоѓалишта
* [[Алилица]] — пештера
<!--== Редовни настани ==-->