Разлика помеѓу преработките на „Деветаголник“

Додадени 5 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Конструкција: Македонска предлошка, replaced: {{clear}} → {{среди}}
с (Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
с (→‎Конструкција: Македонска предлошка, replaced: {{clear}} → {{среди}})
 
[[Податотека:Approximated Nonagon Inscribed in a Circle.gif|left|509px|Апроксимативна конструкција на деветаголник]]
{{clearсреди}}
 
== Поврзани статии ==