Млазен мотор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Принцип на работа: Македонска предлошка, replaced: {{clear}} → {{среди}}
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: авијација → воздухопловство using AWB)
с (→‎Принцип на работа: Македонска предлошка, replaced: {{clear}} → {{среди}})
[[Податотека:Шематски приказ на млазен мотор.jpg|left|550px|Основни делови на млазен мотор.]]
 
{{clearсреди}}
 
== Енергетска ефикасност ==