31 век п.н.е.: Разлика помеѓу преработките

Додадени 9 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' започнува на → ''' — век кој започнал, и завршува → и завршил
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Соодветен поднаслов за врска до Ризницата, replaced: г.п.н.е → г. п.н.е (2))
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' започнува на → ''' — век кој започнал, и завршува → и завршил)
 
'''31 век п.н.е.''' започнува навек кој започнал [[1 јануари]] 3100 г. п.н.е. и завршувазавршил на [[31 декември]] 3001 г. п.н.е.
 
== Настани ==