Разлика помеѓу преработките на „993“

Одземен 1 бајт ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 10 векX век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 10 векX век)
{{10 век}}
{{Година во други календари|993}}
'''993''' ('''[[Римски бројки|{{римски|993}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 993 година од новата ера, 993. од првиот милениум, 93. од [[10X век]] и четвртта од [[990-ти]]те.
 
== Други календари ==