971: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 10 векX век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 10 векX век)
{{10 век}}
{{Година во други календари|971}}
'''971''' ('''[[Римски бројки|{{римски|971}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 971 година од новата ера, 971. од првиот милениум, 71. од [[10X век]] и втора од [[970-ти]]те.
 
== Други календари ==