Разлика помеѓу преработките на „899“

Додаден 1 бајт ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 9 векIX век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 9 векIX век)
{{9 век}}
{{Година во други календари|899}}
'''899''' ('''[[Римски бројки|{{римски|899}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 899 година од новата ера, 899. од првиот милениум, 99. од [[9IX век]] и последна од [[890-ти]]те.
 
== Други календари ==