Разлика помеѓу преработките на „615“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 7 векVII век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 7 векVII век)
{{7 век}}
{{Година во други календари|615}}
'''615''' ('''[[Римски бројки|{{римски|615}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 615 година од новата ера, 615. од првиот милениум, 15. од [[7VII век]] и шеста од [[610-ти]]те.
 
== Други календари ==