Разлика помеѓу преработките на „514“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 6 векVI век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 6 векVI век)
{{6 век}}
{{Година во други календари|514}}
'''514''' ('''[[Римски бројки|{{римски|514}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 514 година од новата ера, 514. од првиот милениум, 14. од [[6VI век]] и петта од [[510-ти]]те.
 
== Други календари ==