Разлика помеѓу преработките на „453“

Нема измена во големината ,  пред 11 месец
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 векV век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 векV век)
{{5 век}}
{{Година во други календари|453}}
'''453''' ('''[[Римски бројки|{{римски|453}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 453 година од новата ера, 453. од првиот милениум, 53. од [[5V век]] и четвртта од [[450-ти]]те.
 
== Други календари ==