Разлика помеѓу преработките на „376“

Додаден 1 бајт ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 4 векIV век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 4 векIV век)
{{4 век}}
{{Година во други календари|376}}
'''376''' ('''[[Римски бројки|{{римски|376}}]]''') — [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 376 година од новата ера, 376. од првиот милениум, 76. од [[4IV век]] и седма од [[370-ти]]те.
 
== Други календари ==