Разлика помеѓу преработките на „1665“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 17 векXVII век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 17 векXVII век)
{{17 век}}
{{Година во други календари|1665}}
'''1665''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1665}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1665 година од новата ера, 665. од вториот милениум, 65. од [[17XVII век]] и шеста од [[1660-ти]]те.
 
== Други календари ==