Разлика помеѓу преработките на „1210“

Додадени 2 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 13 векXIII век
с (→‎Уметност и култура: Правописна исправка, replaced: Страсбург → Стразбур)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 13 векXIII век)
{{13 век}}
{{Година во други календари|1210}}
'''1210''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1210}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1210 година од новата ера, 210. од вториот милениум, 10. од [[13XIII век]] и прва од [[1210-ти]]те.
 
== Други календари ==