Разлика помеѓу преработките на „1097“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 11 векXI век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 11 векXI век)
{{11 век}}
{{Година во други календари|1097}}
'''1097''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1097}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1097 година од новата ера, 97. од вториот милениум, 97. од [[11XI век]] и осма од [[1090-ти]]те.
 
== Други календари ==