Разлика помеѓу преработките на „2079“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 месец
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 21 векXXI век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 21 векXXI век)
 
{{21 век}}
{{Година во други календари|2079}}
'''2079''' ('''[[Римски бројки|{{римски|2079}}]]''') ќе биде година според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]. Тоа ќе биде 2079 година од новата ера, 79. од третиот милениум, 79. од [[21XXI век]] и последна од [[2070-ти]]те.
 
== Други календари ==